АДМІНІСТРАТОРИ
з 11:00 до 19:00, Нд. Пн.-вихідні дні
(0412) 47-00-76
КВИТКОВА КАСА
з 11:00 до 19:00, Нд. Пн.- вихідні дні
(0412) 47-33-88

АРХІТЕКТУРА


Гортаючи історію містобудування та історію забудови Житомира не останнє місце серед архітектурних родзинок займає будівля театру. А точніше будівлі театрів. Житомир був одним з небагатьох міст, у яких уже на початку XIX століття існували театри в загальнодоступних спеціальних

У 1809 році у Житомирі було побудоване перше стаціонарне приміщення театру (будинок був дерев'яний, мав 350 місць) за ініціативою волинського губернатора М.І.Камбурлея. На жаль в 1842 році пожежа знищила будівлю театру.

У 1858 році було відкрито відомий будинок по вулиці Пушкінській, котрий, ще й сьогодні є красенем архітектури (тепер тут міститься обласна державна філармонія і будівля є пам’ятником архітектури). Одним з ініціаторів і ентузіастів нової будови був польський письменник Юзеф-Ігнацій Крашевський.

У 1966 році 7 листопада виставою І. Рачади «Коли мертві оживають» (режисер з.д.м України М.Єсипенко) відбулося відкриття новозбудованого театру в Житомирі, який і донині є головною театральною сценою Житомирщини. Відкриття театру стало визначною подією всесоюзного значення. На церемонію прибули видатні майстри сцени: український драматург О.Корнійчук, народні артисти СРСР Д.Гнатюк, В.Дальський. Колектив театру отримав безліч листів та поздоровлень та навіть телеграму з привітанням від Міністра культури СРСР Катерини Фурцевої.

На території нашого міста є певні місця, які мають своєрідний генетичний код, своє історичне призначення. Так подібне можна сказати і про місце спорудження нового приміщення театру. Вже в наш час сучасна будівля Житомирського українського музично-драматичного театру дістала статус пам’ятки архітектури місцевого значення.