АДМІНІСТРАТОРИ
з 11:00 до 19:00, Нд. Пн.-вихідні дні
(0412) 47-00-76
КВИТКОВА КАСА
з 11:00 до 19:00, Нд. Пн.- вихідні дні
(0412) 47-33-88

ПРО ТЕАТР

Житомир має давні театральні традиції. Ще наприкінці XVIII ст. громадськістю міста неодноразово порушувалось питання про будівництво театру. Мрія житомирян здійснилась. Житомир став одним із небагатьох міст, в яких уже на початку ХІХ ст. існував театр. У 1809 році було побудоване перше стаціонарне приміщення театру за ініціативою волинського губернатора М. І. Камбурлея.

У 1858 році було збудовано перший кам’яний театр в Україні, який і сьогодні є окрасою архітектури міста (тепер тут знаходиться обласна філармонія). Це приміщення пам’ятає знаменитих акторів М. Кропивницького, М.Заньковецьку, Т. Федотову, В. Комісаржевську, А. Оларіджа, П. Віардо, яку тут слухав видатний письменник Іван Тургенєв.

Восени 1920 року в Житомирі створюється український "Незалежний театр", пізніше на його місце заступає Перший державний драматичний театр ім. Шевченка. У 1929 році у Житомирі розміщується Київський обласний театр ім. КОРПС (Київської обласної ради профспілок), у 1933 році до нього приєднується творчий склад Першого Житомирського українського театру. Так, у 1934 році розпочинає своє життя український музично-драматичний театр, художнім керівником якого до 1941 року був видатний митець Володимир Магар.

22 вересня 1937 року була утворена Житомирська область, і театр почав носити назву ім. Щорса. Під час Великої Вітчизняної війни колектив евакуював на схід і після війни не повернувся до Житомира. Сім років творчої праці театру ім. Щорса – одна з найяскравіших сторінок театрального літопису в Житомирі.

8 січня 1944 року міський театр розпочинає свій театральний сезон п’єсою Івана Котляревського "Наталка Полтавка" – це був день народження нинішнього колективу театру імені Івана Кочерги.

Значною подією в історії театру було спорудження у 1966 році нового приміщення з великою і малою глядацькими залами, репетиційними і службовими приміщеннями.

У 1981 році до святкування 100-літного ювілею українського драматурга Івана Антоновича Кочерги постановою Ради міністрів УРСР театру присвоєно його ім'я.

Здобутки нинішнього Житомирського театру нерозривно пов’язані з іменами визначних постатей, що працювали у театрі. Завдяки тому, що корифеї театру Корифеї театру і досвідчені майстри сцени з радістю діляться своїм досвідом і опікуються молоддю, творчий колектив театру ім. Івана Кочерги є цілісним, гармонійним і надзвичайно перспективним. А молодь, в свою чергу, разом із новаторством зберігає багату історію свого театру і примножує добрі театральні традиції.

2005 рік стає визначним для подальшого розвитку. Театр очолює нове керівництво: директор – заслужений працівник культури України Наталія Ростова, художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Наталія Тімошкіна. Житомирський театр починає відлік новітньої історії.

І 27 березня 2012 року рішенням експертної комісії Мінкультури України Житомирського театру присвоєно звання "Академічний", проект рішення відправлено на підпис міністру культури Михайлу Кулиняку.

Сьогодні Житомирський академічний музично-драматичний театр ім І. Кочерги живе яскравим і насиченим життям, маючи на меті відродження і популяризацію театрального мистецтва, зацікавлення широкої глядацької аудиторії і виховання справжньої театральної еліти міста та області.

Така спільна політика керівництва театру на чолі з директором-художнім керівником Наталією Ростовою і головним режисером Наталією Тімошкіною спричинила голосний резонанс у місті Житомирі і за його межами. Життя театру стало багатограннішим та почало розвиватися стрімкіше. Керівництво театру намагається будувати репертуарну політику таким чином, щоб охопити усі смакові вимоги глядачів. В репертуарі театру є драми, трагедії, комедії, дитячі казки, а також новаторські неординарні експериментальні вистави. В свою чергу, колектив театру з готовністю відгукується на цікаві ідеї, творчі пошуки та грандіозні плани адміністрації та режисерів.

Останнім часом репертуар театру поповнився новими яскравими виставами і концертними програмами. Восени 2017 року відбулась прем'єра вистави «Вій» у постановці з.а.України Петра Авраменка, яка вже у травні 2018 року стала фаворитом XX Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у м.Херсон. Також уже майже рік із великим успіхом та резонансом йде вистава «Show must go on або “Пси на ланцюгу“» (melos-драма з елементами кінохроніки) за мотивами роману Дж. Джонса «Віднині і навіки». Режисер – постановник з.д.м.України Наталія Тімошкіна.

Режисери театру приділяють значну увагу дитячому репертуару. Використовуючи визнані твори дитячої класичної літератури, театр виховує почуття гарного смаку у дітей, адже діти – це майбутній вихований дорослий глядач.

Необхідно окремо виділити в репертуарі театру сучасну притчу М.Ладо "Божі тварі". Враховуючи сучасну глобальну соціальну проблему абортів, молодь театру пішла на експеримент, який виявився більш, ніж вдалим. За роки існування вистави було проведено десятки масштабних акцій проти абортів, які мали не тільки обласний, а й всеукраїнський резонанс. А для житомирської молоді " Божі тварі " стала улюбленою виставою у репертуарі театру. Режисер – постановник: заслужений діяч мистецтв України Наталія Тімошкіна.

Важливою сферою творчої діяльності театру є створення і проведення концертних програм міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Яскравим прикладом є мистецький проект до Дня міста Житомира «Культурна версія», традиційним учасником та організатором якого є колектив театру. Режисери дійств - заслужений діяч мистецтв України Наталія Тімошкіна та заслужений артист України Петро Авраменко.

З метою патріотичного виховання і національного відродження суспільства особливу увагу театр приділяє проведенню державних свят на високому художньо-естетичному рівні. Виробничий план щодо кількості випущених вистав та обслужених глядачів завжди перевиконується. Кількість глядачів за останні роки збільшилась майже на 50 відсотків. Творчий колектив театру намагається примножувати свої мистецькі здобутки, віддано служити своєму покликанню і піднести наш театр до рівня світового. Житомирському театру є чим пишатися у минулому, є чим жити і творити сьогодні, старанно вибудовуючи своє майбутнє – майбутнє перспективного елітного українського театру.

Запрошуємо житомирян і гостей нашого міста на вистави Житомирського академічного музично-драматичного театру імені Івана Кочерги. Переконані - на вас чекають незабутні враження!