Аби побачити «Житомирського ВІЯ» люди сиділи на сходах та стояли вздовж стін

У Полтаві триває ювілейний, Десятий відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя».

Вчора, 31 березня, у п’ятий фестивальний день на гоголівській сцені Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І. Кочерги показав полтавцям свою трактовку «Вія», в жанрі народної бувальщини від режисера — заслуженого артиста України Петра Автаменка.

Бачення режисера – сучасний погляд на сюжет та сучасні засоби подачі драматургічного матеріалу та неперевершена гра акторів житомирського театру вкотре змусили задуматись над тим, що заповідав Гоголь: в одній постановці глядачі могли побачити і містику, і сміх, і видовище, і жах, і вія, який вийшов із глядацької зали. І здається, полтавський глядач знайшов свої відповіді на меседжі житомирських творців, про що свідчила бурхлива реакція та овації після вистави.

Також варто зазначити, що приїзд житомирського театру на фестиваль створив справжній ажіотаж навколо квитків на виставу. Так, ще за три тижні від початку продажу практично всі квитки були розкуплені, попри спеціальну (підвищену в зв’язку з організаційними витратами) ціну. Також адміністрація театру впровадила практику продажу вхідних квитків без вказання сидячого місця. І хоча охочим подивитися виставу «Вій» – у виконанні акторів Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги довелося сидіти на сходах або стояти вздовж стін — це не зупиняло глядачів. Наразі триває онлайн голосування і вже по завершенню фестивалю стане відомо колектив переможців, які отримають приз глядацьких симпатій.