(0412) 47-00-76

Письменник та драматург Василь Врублевський завершив написання першої книги із тритомної хроніки про театральне життя Житомира. До книги "Мельпомена на Пушкінській" увійшли рецензії на вистави, фотографії та спогади акторів, які працювали в театрі упродовж 1944-1966 років.

Про це Суспільному розповів сам Василь Врублевський. За його словами, майже на 500 сторінках книги "Мельпомена на Пушкінській" він розмістив перелік вистав, які грали в театрі із січня 1944 року до травня 1966, рецензії, які друкували в житомирських та всеукраїнських виданнях, фотографії та мемуари митців.

"Я сам не думав, що мене так затягне ця робота, – каже Василь Врублевський. – Думав подати книгу хронологічно, але один факт тягне за собою інший. Потім намагаєшся дещо з’ясувати. Те, що плануєш за рік зробити, затягується на п’ять".

Василь Врублевський розповів, що 55 років тому, 22 травня 1966 року, у приміщенні театру, де зараз обласна філармонія, відбулася остання вистава. Це була п’єса Олександра Островського "Безприданниця". Після цього колектив переїхав у нове приміщення на майдані Соборному. Григорій Артеменко каже, що і сьогодні пам’ятає атмосферу тих років.

Деталі за посиланням: