(0412) 47-00-76

Вже 15 років очолює заслужена діячка мистецтв України Наталія Тимошкіна – головна режисерка

Наталія Тимошкіна: «Якщо чиновники не можуть сприяти розвитку мистецтва – нехай, принаймні, не шкодять»
Минулий 2020-й став не тільки суперечливим роком, а й справжнім випробуванням майже для всіх галузей людської діяльності. Однак особливих втрат зазнав саме напрямок культури в нашій країні під час першого локдауну та протягом карантинних обмежень. На відміну від Німеччини, де діячам мистецтва держава суттєво компенсувала збитки, українські заклади культури вимушені були самостійно шукати способи й кошти для утримання штатних працівників, глядача та створення нового мистецького продукту.
Один із закладів, що не тільки мужньо витримав історичний 2020 рік, а й відзначився на культурній мапі країни неординарними прем’єрними проєктами, став Житомирський академічний музично-драматичний театр імені Івана Кочерги. Театр, відомий співпрацею зі знаними режисерами країни та композиторами сучасності (серед яких Левко Колодуб, Олександр Стецюк, Віталій Вишинський, Гія Канчелі та інші), вже 15 років очолює заслужена діячка мистецтв України Наталія Тимошкіна – головна режисерка. Саме під час її творчого керівництва театр оновив репертуар сміливими постановками, заснував кілька нових музичних колективів і фактично вийшов переможцем з усіх «пасток» 2020 року.
Чим є музично-драматичний театр у контексті сьогодення? Як він пережив кризовий рік? До чого призводять рішення органів влади в царині культури? На ці та інші запитання Наталія Тимошкіна відповіла у розмові з Катериною Петрушевською